Zadania z 25.03.2020

Ćwiczenia słuchowe Co to?
Osoba dorosła wypowiada sylabami słowa kojarzące się z wiosną (np.: słoń-ce, tu-li-pan, kwia- ty, sa-san-ka, kro-ku-sy itp.).
Zadaniem dziecka jest wypowiedzenie całego usłyszanego słowa.

Słuchanie piosenki o wiośnie, próba nauki tekstu piosenki
https://youtu.be/QytYk2zyR6k
Rozmowa na podstawie wysłuchanej piosenki.
− jaka jest pogoda wiosną?
− czego jest coraz więcej na łące?

  • jak zmienia się pogoda wiosną ?
    Kilkukrotne wysłuchanie piosenki, próba zapamiętania tekstu

Zakładanie wiosennej hodowli.
Potrzebne będą ziemia, pojemnik, sadzonka/nasionka. Dziecko wsypuje do pojemników ziemię i decyduje co będzie w niej sadzić/siać. Kolejnym krokiem jest ponowne uzupełnienie pojemników ziemią i podlanie. Ważne, aby wspólnie przypomnieć sobie, co jest potrzebne roślinie do wzrastania (powietrze, woda, ziemia, odpowiednia temperatura).
Słuchanie wiersza B. Szelągowskiej Kotki i kotki.
Wazon z baziami.
Mleka nie piją i nie biegają .
I – jak to kotki –futerka mają.
Lecz – dziwna sprawa– na drzewie rosną:szare, puchate…
I tylko wiosną!
Patrzcie – na stole wazon z baziami!
A gdzie są kotki?
Zgadnijcie sami …

Praca plastyczna – ”Bazie kotki,,
Na kartonie A4 dziecko maluje gałązki, po wyschnięciu dokleja z waty lub płatków kosmetycznych puszyste bazie, następnie z papieru kolorowego lub pakowego dokleja osłonki pąków, całość może zostać dodatkowo wykończona ramką z narysowanych wiosennych kwiatów lub motyli.
Balonowy tenis – zabawa ruchowa
Gra w piłkę w domu nie jest do końca bezpieczna, ale w domu możemy grać balonem. A zamiast rakietek używamy papierowych talerzy przyklejonych do drewnianych łyżek lub samymi talerzami. W ten sposób rozgrywamy punktowane mecze
Butelkowy slalom – zabawa ruchowa
Na początku zabawa w slalom z odsłoniętymi oczami pomiędzy ustawionymi na dywanie plastikowymi butelkami. Uważacie, że poruszanie się slalomem jest łatwe? To spróbujcie to zrobić z zawiązanymi oczami! Ta zabawa poprawia koncentrację, ćwiczy zapamiętywanie i koordynację ruchową. Zaczynacie od rozstawienia dwóch butelek po pokoju. Dziecko ma chwilę na przyjrzenie się i zapamiętanie gdzie stoją, po czym zawiązujecie dziecku oczy. Zadanie polega na przejściu w taki sposób, aby nie przewrócić żadnej z butelek. Gdy uda mu się przejść poziom, dokładacie kolejną przeszkodę i tak do momentu, aż skończą Wam się w domu plastikowe butelki.
Balonowy gniotek – propozycja dodatkowa
Przy użyciu lejka napełniamy balon piaskiem lub mąką ziemniaczaną do wysokości zwężenia, następnie zawiązujemy supeł na końcu balonika tak aby nie pozostało w nim powietrze, następnie doklejamy z papieru lub folii samoprzylepnej oczka, buzię i nosek, można także narysować wszystko flamastrem wodoodpornym. Gniotek gotowy do użycia – miłej zabawy.

Data dodania: 25.03.2020 przez adminstrator