Wycieczka do Przybynowa

Dzisiaj pojechaliśmy na ostatnią naszą wycieczkę w roku szkolnym 2018/2019 do Przybynowa. Dzień przeżyliśmy radośnie i twórczo. Braliśmy udział w warsztatach związanych z: pielęgnacją zwierząt hodowlanych: krowy, owce, kury. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy; mogliśmy karmić kury, pawie, króliki, zwierzęta egzotyczne.
Sami „doiliśmy” krowę, robiliśmy prawdziwe masło, a następnie z pysznym wiejskim chlebem mogliśmy spróbować jego wspaniałego smaku. Odwiedziliśmy kurnik, robiliśmy ciekawe doświadczenia związane z jajkiem. Poznaliśmy trochę historii odwiedzając starą chatę i kuźnię.
Starą „kolejką” pojechaliśmy na wycieczkę w jurajskie lasy oddychając świeżym powietrzem i podziwiając piękno krajobrazu skał, ostańców…
Pogoda i apetyty nam dopisywały. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy późnym popołudniem do Częstochowy. Zapraszamy rodziców do obejrzenia naszych zdjęć ( dajemy tylko parę ).

Data dodania: 19.06.2019 przez adminstrator