Poznajemy zawód pszczelarza – Skąd się bierze miód”

W czwartek 09.05.2019r odbyły się warsztaty z panem pszczelarzem. Dzieci były od początku bardzo zainteresowane. Pan opowiadał o tajemniczym świecie pszczółek. Jego pomocnikiem był Kubuś Puchatek, którego dzieci bardzo dobrze znają. Przedszkolaki słuchały jak zaczarowane. Opowiadał jak wyglądają i z czego zrobione są ule. Pszczelarz ubrany był w fartuch i słomkowy kapelusz. Pokazywał piękne zdjęcia pszczół i uli w środku. Pszczółki żyją do 5 tygodni, a królowa nawet do 5 lat. Są strażnicy uli, którzy sprawdzają pszczółki wlatujące do ula. Pan Piotr dał dzieciom i nauczycielkom do spróbowania pyłki, które są zbierane. Oczywiście wszystkie dzieci chciały spróbować. Po krótkiej opowieści przedszkolaki zaprezentowały razem z Panem Piotrem taniec pszczółek. Zaprezentował dzieciom specjalny strój do pracy z pszczółkami. Pokazał „pokoje” pszczółek. Dzieci miały możliwość dotknąć pszczeli wosk oraz zjeść prawdziwy miód z wafelkiem. Tak im smakowało, że każdy chciał dokładkę. Gdy wszyscy myśleli, że warsztaty dobiegły końca Pan Piotr wyjął z ula prawdziwe pszczółki ( specjalna ramka z szybami ). Wszyscy po kolei podchodzili  oglądali pszczoły z bliska. Dzieci nie mogły oderwać oczu. Były bardzo cicho, żeby ich nie wystraszyć. W nagrodę otrzymały dyplomy, nożyk do miodku oraz samodzielnie robiły świeczkę – zwijały plaster wosku wokół knota.

Data dodania: 9.05.2019 przez adminstrator