Środa Popielcowa – Msza św. w naszej kaplicy na rozpoczęcie Wielkiego Postu

Mszą świętą w środę popielcową 06.03.2019 r. rozpoczęliśmy 40 – dniowy okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Ksiądz Proboszcz w bardzo obrazowy sposób na przykładzie sportowców, wyjaśnił dzieciom, że „trening czyni mistrza” – czyli musimy bardzo się starać i często powtarzać pewne czynności, aby osiągnąć sukces. Podobnie jest w życiu duchowym; jeżeli tylko od czasu do czasu przypomnimy sobie o Panu Bogu – rozwoju wiary i zmiany w życiu na lepsze, nie ma się co spodziewać.

Każdy z nas, obecnych na Mszy św. przyjął obrzęd posypania głowy popiołem z wezwaniem:

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Życzymy Błogosławieństwa Pana dla całej naszej przedszkolnej społeczności na przeżywanie kolejnych dni tego pięknego, ale wymagającego okresu.

Data dodania: 6.03.2019 przez adminstrator