Tydzień sportowy

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (11.02 – 15.02.2019 r.), w naszym przedszkolu odbył się tydzień sportowy pod nazwą „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Głównym celem tygodnia sportowego było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Dzieci w ciągu tego tygodnia brały udział w szeregu działań zwiększających ich wiedzę na temat sportu i rozwijających ich sprawność fizyczną. Tydzień rozpoczął się od oglądania ilustracji przedstawiających różnorodne dyscypliny sportowe. Dzieci dopasowywały przyrządy sportowe do odpowiedniego sportowca. Wykonały prace plastyczne przedstawiające przyrządy sportowe. W kolejnych dniach uczestniczyły w zajęciach przy muzyce. Były przygotowane wspaniałe dziecięce przeboje i układy taneczne, które dostarczyły dzieciom wiele radości. Przedszkolaki podczas zabaw sportowych ćwiczyły też rzuty do celu, równowagę, uczyły się podawać odpowiednio piłkę, brały udział w pokonywaniu torów przeszkód. W ostatnim dniu odbył się turniej sportowy, w którym wzięły udział wszystkie dzieci. Dzieci rywalizowały ze sobą, pozostali koledzy dopingowali zawodnikom. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal aktywnego i zdrowego przedszkolaka.

Data dodania: 11.02.2019 przez adminstrator