Koncert Filharmonii Częstochowskiej

W dniu 18 października 2018 roku przybyli do nas muzycy Filharmonii Częstochowskiej.

Tym razem Pani Magda M. zaprosiła słuchaczy na koncert pod tytułem „Bajeczki z muzycznej biblioteczki”, w którym znalazły się utwory muzyczne ilustrujące fabułę oraz nastrój baśni Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”. Utwory wykonywali: p. Natalia P., skrzypce, p. Robert G., klarnet, p. Adrian G., puzon, oraz p. Magda, pianino. Dzieci wysłuchały wielu pięknych utworów (m.in.: „Duetu kwiatów” Léo Delibes’a i „Pierwszego walca” Dimitra Szostakowicza); mogły również z bliska obejrzeć instrumenty, na których muzycy grali, i zapoznać się z ich budową. Spotkanie przebiegło w – jak zwykle – miłej i pogodnej atmosferze.

Dziękujemy Muzykom za spotkanie i już od dziś czekamy na kolejne…

Data dodania: 18.10.2018 przez adminstrator