Teatr „EDEN”- spektakl „Ukryte bogactwo”

Środa 12.09.2018 r. przybył do nas Teatr Ewangelizacyjny „Eden” z Wieliczki, aby zaprezentować nam piękne oraz interesujące przedstawienie, tym razem o ukrytym skarbie…

Bohaterami spektaklu byli: Józef, Szymon, sługa faraona, faraon, krowa Mućka, kot faraona, wielbłąd. Józef – mały chłopiec, narażony na zazdrość swego starszego brata przeżywa wiele trudnych sytuacji, z których wychodzi zwycięsko, ponieważ ufa w Bożą pomoc i niczym się nie załamuje, jest uczciwy i pracowity, a co więcej – stara się czynić dobro i to zarówno wobec swych bliskich, jak i wobec innych ludzi spotkanych w Egipcie, m.in. na dworze faraona. Dzieci mogły zobaczyć, że w życiu nie jest najważniejsze bogactwo materialne, ale dobre serce, miłość, uczciwość, szacunek, wzajemna pomoc, a przede wszystkim umiejętność wybaczania przykrości oraz krzywd…

Jak zwykle dobra gra aktorska obu panów, oprawa plastyczna przedstawienia, a także wykorzystane rekwizyty bardzo się wszystkim podobały. Dzieci były zapraszane do dialogu z bohaterami, wychodziły „na scenę”, tańczyły, „pomagały” i świetnie się bawiły. Dziękujemy zatem artystom za przybycie do nas z tą pouczającą opowieścią i czekamy na kolejną…

Data dodania: 12.09.2018 przez adminstrator