Spotkanie z Filharmonią Częstochowską

W czwartek 26.04.2018r. kolejne spotkanie z dobrą muzyką – Filharmonia Częstochowska.

Całość jak zwykle prowadziła P. Magdalena. Tym razem tematem były „Muzyczne zgadywanki dziecięcej literatury filmowej” – czyli melodie do znanych bajek i nie tylko…

Dzieci bez trudu rozpoznawały muzykę towarzyszącą poszczególnym ( współczesnym ) bajkom i filmom dziecięcym: „Gwiezdne wojny” – chłopcy, szczególnie ze starszej grupy doskonale znali muzykę oraz treść filmu o rycerzach ze świetlnymi mieczami; romantyczna melodia grana na altówce oraz trąbce przyciągnęła uwagę dziewczynek – bajka „Piękna i Bestia.” Do świata zabawek wprowadziła nas melodia z bajki „Toy Story” – „Druha we mnie masz” – piosenka śpiewana przez Stanisława Sojkę, bardzo przyjemny, wpadający w ucho utwór. Największą jednak furorę zrobiła melodia z Bajki „Shrek” – „Alleluja”. Dzieci śpiewały, tańczyły i dobrze się bawiły. Na zakończenie zabrzmiał utwór z filmu o agendzie Bondzie, też wszystkim znany.

Celem wszystkich koncertów jest rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci, poznawanie poszczególnych instrumentów, rozbudzanie zainteresowania muzyką przez duże „M”.

Jesteśmy przekonani, że te cele są zrealizowane.

Data dodania: 26.04.2018 przez adminstrator