Wycieczka maluszków do Jednostki Straży Pożarnej

Środa 25 kwietnia 2018 r. – grupa maluszków miała okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Dzięki życzliwości panów strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczych. Była również prezentacja w formie bajki, gdzie główną rolę grał chłopczyk Florian i jego przyjaciel smok. Pokazywali oni jak należy się zachować w sytuacjach kiedy pali się dom, ubranie oraz las. Dzieci były bardzo przejęte i udzielały bardzo ciekawych odpowiedzi na pytania strażaków. Największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego i włączenie w nich syren.

Data dodania: 25.04.2018 przez adminstrator