Wizyta starszaków w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Dnia 13 kwietnia 2018r. grupa starszaków wybrała się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Jednak nie było to oglądanie przedstawienia, ale… zwiedzanie teatru „od środka” czyli pobyt za kulisami. Dzieci miały możliwość zwiedzenia prawie całego budynku.

Zobaczyły scenę dużą, scenę kameralną, scenę Histrion, salę Foyer im. Marka Perepeczki. Podziwiały również wystrój całego teatru, oglądały dekoracje i rekwizyty teatralne. Były też w sali z kostiumami i w garderobach aktorskich. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom to, że mogły obejrzeć i poprzymierzać różne nakrycia głowy i peruki.

Przedszkolaki spotkały też przez chwilę aktorów udających się na próbę do spektaklu.

Wszystko to było możliwe dzięki mamie naszej Zosi M., która jest w teatrze panią garderobianą oraz p. Ewie z działu literackiego. Obie panie były naszymi przewodniczkami po teatrze.

Bardzo dziękujemy za ciekawą wycieczkę, interesujące informacje i opowieści o teatrze oraz możliwość poczucia „klimatu” teatru.

Data dodania: 13.04.2018 przez adminstrator