Teatr Ewangelizacyjny „Eden” – „Opowieść o dobrym człowieku”

W piątek 23 marca 2018 r. do przedszkola przybył po raz kolejny Teatr Ewangelizacyjny „Eden” spod Krakowa.

Tym razem zaprosił nas on na spotkanie z bohaterami przypowieści ewangelicznej o miłosiernym Samarytaninie. Młodzi widzowie mogli dzięki temu przypomnieć sobie jeden z fragmentów Biblii, czyli historię człowieka napadniętego przez zbójców i porzuconego przez nich na pustkowiu, któremu pomocy udzielił dopiero przejeżdżający tamtędy Samarytanin.

Wprowadzeniem do przedstawienia była rozmowa z dziećmi na temat tego, kto to jest bliźni. Następnie zaprezentował się widzom żydowski kupiec San Halek (dla przyjaciół Hula-hoop), który handlował na targu w Jerozolimie. Jego to napadł potem tchórzliwy zbój Zbójec. Leżącego kupca minęli, zajęci swoimi sprawami, kapłan świątynny i lewita. A pomocy udzielił mu wspomniany wyżej Samarytanin (a przecież Samarytanie i Żydzi się nie lubili). Pomógł mu on bezinteresownie i zawiózł do oberży, gdzie powierzył go staraniu gospodarza (zostawił także pieniądze na konieczne wydatki). Przedstawienie zakończyło się podziękowaniem wyrażonym Samarytaninowi przez kupca (serdeczny uścisk dłoni), wspólnym tańcem (razem z chętnymi dziećmi), a także odpowiedzią udzieloną na postawione wcześniej pytanie: bliźnim dla nas jest każdy człowiek, więc każdemu trzeba pomóc…

Doskonała gra obu Panów, ich dobry kontakt z dziecięcą widownią oraz poczucie humoru, oryginalna oprawa muzyczna przedstawienia i scenografia pozostawiły w widzach niezatarte wspomnienie. Dzieci ponadto były zaproszone do dialogu z bohaterami, wychodziły „na scenę”, „pomagały” aktorom, kupowały towary, za które płaciły „niewidzialnymi dukatami”, grały na bębenku, tańczyły – i tak brały udział w tym interaktywnym przedsięwzięciu.

Mili Artyści, dziękujemy za piękny spektakl, a dzieci już od dziś czekają na kolejny…

Data dodania: 23.03.2018 przez adminstrator