Spotkanie z farmaceutą

W dniu 8 marca 2018 roku gościliśmy w grupie starszaków, mamę naszego przedszkolaka Filipa K., która opowiadała o swojej pracy – zawodzie farmaceuty. Przedstawiła, jak ważną rolę pełni farmaceuta w życiu społeczeństwa oraz zapewniła dzieciom wiele atrakcji. Wspólnie “robiliśmy” maść nawilżająco – regenerującą do rąk. Dzieciom dużą radość sprawiło rozgniatanie tabletek (witaminy B) w moździerzu. Przedszkolaki tworzyły również roztwór z nadmanganianu potasu. Zachwycały się barwami, raz fioletową raz pomarańczową. Dziewczynki, z okazji Dnia Kobiet otrzymały od pani upominki (biżuterię od firmy Falvit). Chłopcy pocieszyli się zakładkami, kolorowankami oraz naklejkami. Było to bardzo interesujące i miłe spotkanie.

Data dodania: 8.03.2018 przez adminstrator