Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 38 w Częstochowie

Dnia 7 marca 2018r. grupa starszaków została zaproszona na Dzień Otwarty do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 38.

Dzieci uczestniczyły w lekcji przygotowanej przez uczniów klasy trzeciej. Zajęcia były na temat ulubionych bohaterów bajek i baśni dla dzieci. Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie brały udział w lekcji – rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania, rozpoznawały tytuły bajek i baśni na podstawie ilustracji oraz wykonały barwne kolorowanki, które otrzymały od wychowawczyni klasy.

Po skończonych zajęciach na sali widowiskowej czekała na dzieci niespodzianka. Szkoła Tańca Towarzyskiego mająca siedzibę w tutejszej szkole podstawowej, przygotowała pokaz tańców: cza – cza, samba, salsa ,walc oraz disco. Tańczyli uczniowie z klasy trzeciej i czwartej. Po pokazie dzieci bardzo ucieszyły się na wspólną zabawę przy muzyce najnowszych przebojów. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały pamiątkowe magnesy oraz serdeczne zaproszenie do nauki w murach Szkoły Podstawowej nr 38.

Dziękujemy bardzo za możliwość poznania szkoły, udział w lekcji i w warsztatach tanecznych. Dla kilku starszaków nie będzie to ostatni raz, ponieważ po wakacjach rozpoczną edukację w tej szkole.

Data dodania: 7.03.2018 przez adminstrator