Teatr „METANOIA” – bajka „Jaś i Małgosia”

Po raz kolejny gościł w naszym przedszkolu teatr „Metanoia”. Dzisiaj dzieci zobaczyły jedną z klasycznych bajek “Jaś i Małgosia”. Jest to bajka, która uczy, aby nigdy samowolnie nie oddalać się od domu, nie należy rozmawiać z nieznajomymi i nie wolno pod żadnym pozorem przyjmować od nich cukierków. Dzieci uczą się zachowania umiaru w spożywaniu słodyczy. Jedną ze sławnych bohaterek bajki jest znana wszystkim zła czarownica Baba Jaga. To właśnie ona chciała upiec Jasia i Małgosię. Na szczęście w bajce zwyciężyło dobro. Jaś okazał się tak dzielny, że to Baba Jaga jemu przyrzekła poprawę ! Dzięki temu dzieci mogą kształtować w sobie przezwyciężanie bojaźni i słabości, i otwierać się na pozytywne postawy pożądane w kontaktach z innymi ludźmi.

Na zakończenie spektaklu razem zaśpiewaliśmy „bajkowy przebój”:

Malowany wózek, para siwych koni

Pojadę daleko, nikt mnie nie dogoni

Pojadę daleko, po ubitej dróżce

Tam gdzie stoi mała chatka na koguciej nóżce

Stanę przed tą chatką, będę z bicza trzaskał

“Wyjdźże Babo Jago, wyjdźże jeśli łaska!”

Wyjdzie Baba Jaga, stara, całkiem siwa

I zapyta grubym głosem: “Kto mnie tutaj wzywa?”

“To ja Babo Jago przyjechałem prosić

Żebyś nie więziła Jasia i Małgosi

Bo jak nie, to powiem rzecz Ci nieprzyjemną

Będziesz miała Babo Jago do czynienia ze mną!”

Po tych słowach biczem trzasnę szachu – machu,

Że aż Baba Jaga zemdleje ze strachu.

Ja koniki pognam, “Hop! hop!” krzyknę na nie

Wrócę do swej mamy na drugie śniadanie.

Data dodania: 15.02.2018 przez adminstrator