Teatr „TAK” – „BAJKA DO ZJEDZENIA: Chcesz ruszać się jak słonik, zjedz codziennie batonik”

W dniu 22 stycznia 2018 roku przyjechał do nas Teatr „TAK” Dariusza Bekasa, aby zaprezentować nam przedstawienie pod tytułem: „Bajka do zjedzenia”.

Motywem przewodnim przedstawienia było zmaganie bohatera – chłopca o imieniu Karolek – ze złymi nawykami żywieniowymi takimi, jak np.: jedzenie dużej ilości słodyczy, ciężkostrawnych chipsów czy frytek, zwłaszcza przed snem, i zastąpienie ich właściwymi, związanymi ze spożywaniem warzyw, owoców, a także uprawianiem gimnastyki na świeżym powietrzu i nie tylko. W tym zmaganiu pomagała mu pełna energii Super Witamina, która zaprezentowała „moc” tkwiącą w owocowo-warzywnej diecie. Dzieci również pomagały Karolkowi, włączając się do walki z panem Cukrem, poprzez witaminowy taniec (nazwy warzyw i owoców podawane były po angielsku i tłumaczone na polski).

Rozśpiewane i roztańczone przedstawienie podobało się widowni, a dzieci wzięły ponadto udział „w quizie telewizyjnym” na praktyczną znajomość gotowania w oparciu o zasady zdrowego żywienia… Dziękujemy Aktorom za przybliżenie potrzeby dbania o zdrowie poprzez właściwa dietę i aktywność fizyczną i – do zobaczenia!

Data dodania: 21.01.2018 przez adminstrator