Dzień Babci i Dziadka: „Narodziło się nam Boże Dziecię” – JASEŁKA u średniaków

Środa, 17 stycznia 2018 roku, była wyjątkowym dniem dla wszystkich Średniaków ‘PROMYCZKÓW’. Tego dnia bowiem mobilizowały one swoje siły, aby jak najpiękniej wystąpić w „Jasełkach” i uradować nimi swoje najukochańsze Babcie i swych najukochańszych Dziadków.

Już od kilkunastu tygodni dzieci pod okiem Pań wychowawczyń oraz Pana Romana ćwiczyły swoje role i śpiewały kolędy. Za kanwę przedstawienia posłużył tekst Doroty Szlendak „Nocni goście” z książki: „Dzieci na scenie. Inscenizacje teatralne dla przedszkoli i szkół” (Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2017). Mali aktorzy z niezwykłą energią i dużym zaangażowaniem przybliżyli dorosłej widowni prawdę o tym, że „narodziło się nam Boże Dziecię”, aby nas zbawić… Po zakończeniu występu wnuczęta obdarowały Babcie i Dziadków przygotowanymi wcześniej ślicznymi upominkami, a potem wszyscy poczęstowali się słodkościami.

Babciom i Dziadkom, którzy przybyli do naszego Przedszkola serdecznie dziękujemy za obecność i wspólne kolędowanie. Ponadto Wszystkim składamy szczere życzenia wszelkiego dobra! Dziękujemy też serdecznie Rodzicom za przygotowanie, jak zawsze przepięknych, kostiumów dla małych artystów.

Data dodania: 17.01.2018 przez adminstrator