Dzień Babci i Dziadka: JASEŁKA u starszaków

Dnia 17.01.2018 r w naszym przedszkolu dobyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny „Jasełka”. Do stajenki, w której byli Maryja, Józef i Mały Jezus, przybywały postaci ze znanych bajek. Pojawiły się: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Kopciuszek, Sierotka Marysia, pszczółka Maja, Calineczka, stary Rybak, Czerwony Kapturek. Każda z postaci opowiadała swoja historię i dzieliła się dobrymi radami z dziećmi. Do stajenki przybyli także Trzej Królowie, składając dary oraz zły król Herod. Na szczęście został on przepędzony. Wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki.

Przedszkolaki przygotowały dla swoich Babć i Dziadków własnoręcznie robione upominki. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku.

Przybyli Goście bardzo mile spędzili czas. Zachwytom nie było końca.

Data dodania: 17.01.2018 przez adminstrator