Wspólne kolędowanie z Filharmonią Częstochowską „Muzyczne upominki spod choinki”

W świątecznym okresie jakim jest miesiąc grudzień, w naszym przedszkolu odbyło się kolędowanie przedszkolaków przy akompaniamencie artystów z Filharmonii Częstochowskiej. Rozpoczął P. Włodzimierz grając na klarnecie dawne utwory . Pani Magdalena opowiedziała dzieciom historię o „Dziadku do orzechów”. Dzieci były zaciekawione i z zainteresowaniem słuchały całej opowieści. Wysłuchały pięknego utworu granego na altówce pt: „Walc kwiatów”. Kolejna pozycja zadedykowana została Świętemu Mikołajowi i zagrano go na keabordzie i altówce. Grano na zmianę melodie szybkie i wolne przy czym dzieci zaczęły wyklaskiwać rytm. Bardzo im się spodobał rodzaj takiej muzyki. Wywołało to wiele śmiechu wśród przedszkolaków. Muzycy zagrali na wszystkich instrumentach, które przywieźli ze sobą. Kolejnym punktem koncertu była rozmowa o kolędach. Spośród widowni wybierano chętne dzieci, które otrzymały instrumenty perkusyjne (m.in. trójkąt, marakasy, tamburyn, dzwonki, kastaniety) i przygrywały muzykom do kolęd: „Dzisiaj w Betlejem” ,Lulajże Jezuniu”. Była to świetna zabawa i piękne śpiewanie kolęd. Dzieci się nie nudziły było bardzo zainteresowane przebiegiem koncertu. Zaśpiewano również kolędę po niemiecku pt: „Cicha noc”. W naszym przedszkolu dzieci uczą się języków obcych i niektóre z nich próbowały śpiewać razem z muzykami. Nie zabrakło również kolęd po angielsku „ Christmas Time”, JingleBells”, które znało i zaśpiewało większość dzieci, a nawet nasze kochane maluszki.

Data dodania: 14.12.2017 przez adminstrator