Sernik który zawsze się udaje

Sernik który zawsze się udaje

Ciasto:
3 szklanki mąki krupczatki
1 szklanka cukru ( jeżeli ktoś nie lubi słodkiego cukru można dać mniej )
1 margaryna
5 żółtek
3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
zarobić ciasto i włożyć na chwilę do lodówki

Ser:
1 kg sera ( najlepiej wieluńskiego )
0,5 kostki masła
1 szklanka cukru
1 budyń ( śmietankowy lub waniliowy )
7 żółtek
1 puszka brzoskwiń lub ananasa, bakalie ( co kto lubi )
całą masę połączyć, na końcu dodać ubitą pianę z białe

Ciasto rozwałkować i wyłożyć na blachę ( zostawić trochę na kruszonkę ), następnie na ciasto wyłożyć masę serową i piec dopóki ser nie przybierze lekko złotego koloru w temp. ok. 170 – 180 stopni. Wyjąć blachę , ubić pianę z białek, które zostały od ciasta ( 5 szt. ) wylać na sernik zetrzeć pozostałe ciasto na tarku o grubych oczkach i wszystko zapiec. Życzymy smacznego !

Data dodania: 4.11.2017 przez adminstrator