Placki ziemniaczano – pieczarkowe

SKŁADNIKI:

  • 1/2 kg ziemniaków
  • 1/2 kg pieczarek
  • duża cebula
  • 2 jajka
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 2 łyżki mąki pszennej
  • sól, pieprz
  • olej do smażenia

ETAPY PRZYGOTOWANIA:

  1. Ziemniaki szorujemy, obieramy i ścieramy na małych oczkach tarki. Obieramy również pieczarki i cebulę, pieczarki ścieramy na oczkach średnich, a cebulę, tak jak ziemniaki, na małych. Dodajemy mąki, jajka, doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
  2. Na patelni rozgrzewamy olej i nakładamy łyżką małe porcje, smażymy placuszki na złoto-brązowy kolor, z dwóch stron.


Do ciasta możemy dodać parę dag startego żółtego sera, lub też posypać nim placki, po przewróceniu na patelni, na drugą stronę i trzymać tak do roztopienia się sera. Smakują również polane sosem śmietanowym ze szczypiorkiem, do tego np. kiszony ogóreczek i smacznego !

Data dodania: 4.11.2017 przez adminstrator