Jesienny Rodzinny Rajd Zuchowy

W dniu 30 września 2017 roku dzieci przedszkolnej Gromady Zuchowej wraz ze swymi Rodzicami oraz przedstawicielkami Grona Pedagogicznego przedszkola udali się pod wodzą druha Przemysława na wędrówkę po urokliwym Olsztynie…i okolicach

Dzieci wędrując pod opieką dorosłych , podziwiały piękno jurajskiego lasu i jego tajemnice. Wspięły się na ostańcowe wzgórze Biakło (czasem zwane też Brodło), zwane popularnie „małym Giewontem”. A także zajrzały do krasowej Jaskini Olsztyńskiej… Wzięły ponadto udział w zabawach: pląsikach zuchowych, zgadywankach tematycznych, szukaniu słodkiego skarbu, ukrytego właśnie w jaskini. Po wędrówce wszyscy uczestnicy rajdu delektowali się kiełbaskami pieczonymi nad prawdziwym ogniskiem w „Świętej Puszczy” (Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej)… Trzeba dodać, że pogoda była przepiękna i uprzyjemniała wędrowanie.

Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnym rajdzie, a także za wspaniałą zabawę. W sposób szczególny dziękujemy Rodzicom i Druhowi, i zapraszamy wszystkich na kolejne wędrowanie wiosną…

Data dodania: 30.09.2017 przez adminstrator