Kraina Muzyki audycja pt “Bajkowa kraina”

W dniu 28 września 2017 roku do naszego przedszkola przybyli, dobrze nam już znani i lubiani przez dzieci, artyści z „Krainy Muzyki”.

Tym razem zaprosili nas oni na spotkanie z ‘bajkowymi’ melodiami, które grane były przez pana Kryspina Kazika (tubistę), panią Klaudię Załogę (skrzypaczkę i wokalistkę jazzową), którym akompaniował na gitarze klasycznej pan Bartosz Bednarek. Dzieci wysłuchały m.in.: „Kaczki Dziwaczki”, „Mam tę moc”, a także utworu „Witajcie w naszej bajce”… Zapoznały się ponadto z budową tuby, która jest instrumentem z rodziny instrumentów dętych blaszanych z grupy aerofonów ustnikowych (niektóre nawet ‘zagrały’ na niej). I przypomniały sobie budowę skrzypiec oraz gitary. Wzięły także udział w pogodnej zabawie muzycznej, prowadzonej przez p. Klaudię i p. Bartosza, która miała na celu uwrażliwić je na różnorodność świata dźwięków.

Dziękujemy za muzyczne spotkanie i czekamy na kolejne…

Data dodania: 28.09.2017 przez adminstrator