Wycieczka na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017

Początek nowego roku szkolnego to wielkie wyzwanie dla naszych przedszkolaków i ich rodziców – szczególnie tych, które zaczynają po raz pierwszy w swoim życiu przygodę z przedszkolem. Dlatego już w pierwszym tygodniu września w piątek 08.09.2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką” do Przybynowa na „Święto pieczonego ziemniaka”.

Celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z historią ziemniaka oraz integracja we wspólnej zabawie i nowych doświadczeniach wszystkich dzieci. Program wycieczki obejmował:” Kilka słów o panu Ziemniaku” – burzę mózgów, czyli co dzieci wiedziały o ziemniakach; zabawę edukacyjną –„Wyprawa po ziemniaka”; „Pyrusiową Wioskę” – zajęcia plastyczne, wykonywanie ziemniaczanych ludzików; „Pyry na start” – ziemniaczany turniej sportowy oraz „Pieczonki” – degustację potrawy regionalnej. Ponadto przedszkolaki odwiedziły zwierzęta w Mini Zoo oraz zwiedzały Skansen Wsi Jurajskiej – chatę z XIX/XX w. Dodatkową atrakcją była zabawa w parku „Kraina Marzeń Dzieci” gdzie na dzieci czekały dmuchane zamki, trampoliny, huśtawki oraz inne atrakcje.

Przedszkolaki świetnie się bawiły, pogoda jak zwykle w czasie naszych wyjazdów super! Dzieci zadowolone wróciły do swoich domów.

Data dodania: 8.09.2017 przez adminstrator