„Gamy gramy i śpiewamy” – Filharmonia Częstochowska, 24 września 2021r.

W dniu 24 września 2021 roku odbył się przedszkolu koncert muzyki klasycznej, na którym dzieci poznały gamę – graną i śpiewaną. Pani Magdalena M. powiedziała dzieciom co to jest gama i zaprosiła je do uważnego słuchania granych utworów oraz do uczestnictwa w wielu muzycznych zabawach słuchowo-ruchowych, ćwiczących spostrzegawczość i poczucie rytmu. Dużą radość sprawił im bliższy kontakt z instrumentami, oraz próby samodzielnej gry na tychże. Oczywiście, dzieci wraz z nauczycielami wysłuchali z przyjemnością granych utworów. Wśród nich były m.in. walce „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa i „Walc” D. Szostakowicza oraz „Santa Lucia” – melodia tradycyjna. Muzycy grali na następujących instrumentach: pianinie – p. Magdalena M., skrzypcach – p. Elżbieta P., altówce – p. Agata K., fagocie – p. Jerzy B.; niektóre utwory wykonywane były solo, inne w duetach lub w kwartecie.
Dziękujemy za koncert i cieszymy się, że po roku ścisłych obostrzeń pandemicznych z powodu COVID znów mogliśmy gościć u siebie lubianych przez nas muzyków.

Data dodania: 24.09.2021 przez Siostra Admin