Tydzień kulinarny

W drugim tygodniu ferii (18.02-22.02.2019 r.) w przedszkolu odbył się tydzień kulinarny, podczas którego dzieci odkrywały swoje talenty kulinarne. Tydzień kulinarny miał na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Cały tydzień poświęcony był odżywieniu, przygotowywaniu posiłków oraz kulturze jedzenia. Przedszkolaki rozpoczęły ten tydzień od zwiedzania kuchni. Panie kucharki pokazały dzieciom sprzęty kuchenne oraz to, w jaki sposób działają. Wielu z nich było pod wielkim wrażeniem tego miejsca. W kolejnych dniach dzieci wykonały pracę plastyczną i przygotowywały posiłki. Zajęcia kulinarne dały im wiele radości. Dzieci przygotowały kanapki – smarowały masłem kromki chleba, dobierały warzywa na kanapki według własnego smaku. Przygotowały też sałatkę owocową – kroiły owoce, mieszały sałatkę w misce. Zrobiona była też pizza – dzieci wałkowały ciasto, nakładały składniki. Wspólne przygotowywanie potraw kończyło się spożywaniem posiłku w miłej, radosnej atmosferze. Dzieci przyniosły też swoje ulubione owoce, które mogły zaprezentować innym dzieciom. Przedszkolaki oglądały przecięte na pół owoce, rozpoznawały je za pomocą smaku i węchu. Na koniec tygodnia kulinarnego dzieci otrzymały dyplomy „Mistrz kuchni dziecięcej”.

Data dodania: 18.02.2019 przez adminstrator