„Spotkanie z Babcią Mikołajową”

We wtorek, 18 grudnia 2018 roku, nasze przedszkolaki z grupy III i z grupy IV udały się pod opieką swoich nauczycielek do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej WOM, aby tam wraz z dziećmi z innych placówek spotkać się z „Babcią Mikołajową” i jej przyjaciółmi: „Elfikiem” i „Czarodziejką”, którzy pomagali „Babci” szukać zgubionej przez „Wnuka” czerwonej książeczki…

Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentów książki „Jak Puki uwierzył w Świętego Mikołaja” Ivy Wallace, z której dowiedziały się m.in. tego, że św. Mikołaj istnieje naprawdę i przychodzi w święta Bożego Narodzenia do tych, którzy go potrzebują i mają dobre serca, zarówno biednych, jak i bogatych. Inni ludzie zaś go naśladują w obdarowywaniu. Ponadto dzieci wysłuchały też fragmentów książki „Sekretna księga Świętego Mikołaja” Angeliki Stubner, a następnie pomogły odnaleźć zagubioną małą czerwoną książeczkę, którą ‘Czarodziejka’ zamieniła w wielką księgę z dziecięcymi życzeniami. W nagrodę za odnalezienie ‘Mikołajowej’ zguby wszyscy obejrzeli wzruszający film o zakochanym Bałwanku…

Dodatkową atrakcją spotkania w Bibliotece WOM była wspólna fotografia przedszkolaków z ‘Babcią Mikołajową’ i jej przyjaciółmi, za co dziękujemy i życzymy wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Data dodania: 18.12.2018 przez adminstrator