Przedstawienie „Cyrk leśnych robaczków”

W dniu 15 października 2018 roku przybyły do naszego przedszkola anie ze Studia Teatralnego KRAK-ART. z Krakowa, aby zaprosić dzieci do udziału w interaktywnym przedstawieniu „Cyrk leśnych robaczków” .

Głównymi bohaterami spektaklu byli mieszkańcy lasu i pobliskiej łąki, na której pewnego dnia rozbił swój namiot cyrk: pszczółki, motyle, żuczki… Wkrótce okazało się, że ogłoszono casting na artystów cyrkowych, co nieźle namieszało w małych owadzich główkach. Bowiem większość owadów postanowiła rozpocząć karierę cyrkową, zapominając o swoich codziennych zadaniach i posiadanych umiejętnościach. Jedynie mały żuczek, który – jak sądził nie miał talentów aktorskich – nie wziął udziału w tym niezwykłym castingu, prowadzonym przez eleganckiego łowcę talentów na potrzeby cyrku – konika polnego. Niestety, naiwne owady nie próbowały się nawet dowiedzieć, kto jest właścicielem cyrku… Na szczęście ich przyjaciel, żuczek, zdążył uratować je przed apetytem ‘uroczej’ szefowej cyrku – śpiewającego pająka…

Gra obu Pań, a zwłaszcza piękne kostiumy bardzo się dzieciom podobały. Dzieci ponadto były zapraszane do częstego dialogu z bohaterami przedstawienia i niemal współgrania z nimi, co sprawiało im dużą radość.

Miłe Artystki, dziękujemy za przybycie do nas i przypomnienie nam prawdy o tym, że nie wolno być zbyt naiwnym i należy zachować ostrożność w różnych sytuacjach życia…

Data dodania: 15.10.2018 przez adminstrator