„Kraina Muzyki” – audycja pt. „Afrykańska przygoda”

Tym razem poznajemy afrykańskie instrumenty etniczne, na których grał pan Marcin G. Akompaniował mu pan Bartosz B. zaś audycję muzyczną prowadziła pani Klaudia Z.

Dzieci wysłuchały utworu zagranego na instrumencie zwanym dziambą – drewniany bęben z Afryki ze skórzanymi naciągami. To bardzo interesujące urządzenie, chowają się w nim brzmienia instrumentów z całego świata. Kolejnym „niesamowitym” zaprezentowanym instrumentem był „teremin”. Gra się na nim w powietrzu rękami. Pan Marcin przedstawił dzieciom instrumenty akustyczne, m.in: „qnikę” – dzięki pocieraniu mokrą rękawiczką wydobywa dźwięk, instrument zrobiony z czajnika, tarę do prania, grzechotki, kasisi, hank dra, oślą szczękę, dzwonki wietrzne, tamburyny, trójkąty, krowie dzwonki… Na zakończenie chętne dzieci utworzyły kapelę i wspólnie zagrali z tych instrumentach. Przedszkolakom bardzo się podobało. Artyści uświadomili nam, że grać można na wielu różnych urządzeniach, nawet tych użytku codziennego. Muzyka jest wszędzie i możemy sami ją tworzyć.

Dziękujemy bardzo ciekawe muzyczne spotkanie i czekamy na kolejne…

Data dodania: 10.05.2018 przez adminstrator