Wycieczka średniaków do Jednostki Straży Pożarnej przy ul. Sikorskiego

W poniedziałek 23.04.2018 r. grupa średniaków wybrała się do Państwowej Straży Pożarnej.  Dzieci miały okazję poznać pracę strażaków; obejrzały również prezentację tematycznie związaną z naszym bezpieczeństwem. W trakcie zwiedzania obiektu, dowiedziały się wielu praktycznych rzeczy. Przeżyły moment przygotowania zastępu strażaków wyruszających na wezwanie do akcji w terenie. Obejrzały z bliska wyposażenie wozu gaśniczego, mogły poprzymierzać prawdziwy hełm strażacki.

Dzięki wizycie dowiedziały się, jak trudna, odpowiedzialna i konieczna jest praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.

Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały strażakom za to, że poszerzyły swoje wiadomości w różnych obszarach bezpieczeństwa, które są potrzebne w codziennym życiu.

Data dodania: 23.04.2018 przez adminstrator