Baśniowa Kapela z Krakowa – spektakl „Płatki Nieziemskiej Róży”

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu Baśniową Kapelę, ze spektaklem słowno-muzycznym pt. „Płatki Nieziemskiej Róży”. Było to piękne opowiadanie o niezwykłej róży, która umiłowała wszystkie nieszczęśliwe dzieci. Pomagała im oswajać się z lękami i radzić sobie z emocjami. Przedstawienie ukazywało, w jaki sposób dzieci odbierają nasze codzienne życie, problemy rodziców, jak próbują poukładać sobie to, czego nie potrafią zrozumieć.

Bohaterami opowiadania była rodzina kaczek, u których w ogrodzie zakwitła piękna róża.

Wszyscy zachwycali się nią, nie wiedząc jaką moc w sobie kryje. Pewnego dnia z płaczem przybiegła do róży kaczusia ponieważ było jej smutno po słowach mamy, że jest nieznośna. Nagle róża przemówiła i powiedziała, żeby nie płakała, tłumaczyła jej, że mama ma gorszy dzień i wcale tak nie myśli. Wysłała za nią płatek uśmiechu. Po tym wydarzeniu nasi mali bohaterowie zwracali się o radę do róży, gdy tylko mieli wątpliwości, ta natomiast radziła i tłumaczyła dzieciom jak przezwyciężać problemy; wysyłała również w świat płatki miłości, radości i pocieszenia.

Braciszek kaczusi był smutny ponieważ uważał, iż rodzice kochają bardziej jego siostrę. Róża tłumaczyła mu, że się myli, i wysłała za nim płatki radości. Kaczorek poczuł się lepiej ponieważ zrozumiał, że to prawda, rodzice darzą ich taka samą miłością.

Pewnego dnia róża uschła.. Zmartwiło to naszych bohaterów. Niebo pociemniało, z którego posypały się piękne płatki. Usmażono z nich pączki z różą, wówczas smutek zamienił się w radość wszyscy byli szczęśliwi, zapanowała miłość. Te wartościowe słowa zawarte w pięknych piosenkach zachwycały, wzruszały i powodowały, że na twarzach dzieci zawitał promienny uśmiech.

Uzupełnieniem tego pięknego widowiska były kolorowe ilustracje przedstawiające historię prezentowanej baśni. Znakomita atmosfera spotęgowana była możliwością poznania i wspólnego zaśpiewania nowej piosenki o róży i kaczorku. Od naszych gości otrzymaliśmy płytę ze słuchowiskiem, oraz kolorowani, za które bardzo dziękujemy.

Data dodania: 2.03.2018 przez adminstrator