„Jestem bezpieczny na drodze”- spotkanie z Panią Policjant

W dniu 11 grudnia 2017r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Policjant z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Spotkanie połączone było z instruktażem właściwego zachowania się podczas korzystania zarówno z jezdni, jak i z chodnika. Pani st. sierż. Beata tłumaczyła dzieciom zasady ruchu drogowego, które obowiązują pieszych, rowerzystów i kierowców. Poszczególne przykłady właściwego zachowania w różnych zdarzających się sytuacjach zobrazowane były filmem. Pani Policjant przypomniała też dzieciom o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dodatkową atrakcją było zapoznanie dzieci z elementami umundurowania i wyposażenia policji.

Dziękujemy Pani Policjant za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie ciekawego spotkania o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko…

Data dodania: 11.12.2017 przez adminstrator