Spotkanie ze stomatologiem

W środę 28 listopada 2017 roku odwiedziła nasze Przedszkole Pani Monika – stomatolog, mama jednego z naszych starszaków.

Pani Doktor spotkała się z dziećmi każdej grupy wiekowej, aby opowiedzieć dzieciom o konieczności dbania o higienę zębów i całej jamy ustnej. Wyjaśniła – na przykładach i z wykorzystaniem modelu szczęki oraz narzędzi stomatologicznych – kiedy ząbki są chore i co należy zrobić, aby wyzdrowiały. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, obserwowały zabieg plombowania zęba, a nawet „zamieniły się w pacjentów oraz małych dentystów”, dzięki czemu – zapewne będą chętniej chodziły do gabinetu stomatologicznego, i to zanim zęby zaczną im się psuć…

Na zakończenie spotkania Pani Doktor obdarowała dzieci kolorowankami i naklejkami tematycznymi oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Ślicznie dziękujemy za to spotkanie!

Data dodania: 28.11.2017 przez adminstrator