Truskawkowy raj

SKŁADNIKI:

 • 2 opakowania podłużnych biszkoptów (po 20 dag)
 • 2 opakowania śmietanki kremówki (30%), po 375 dag
 • jogurt truskawowy (40 dag)
 • 2 opakowania zagęstnika do bitej śmietany
 • skórka otarta z cytryny
 • 6 łyżeczek żelatyny
 • 2 łyżki cukru
 • cukier waniliowy
 • 70 dag truskawek
 • 2 galaretki truskawkowe
 • wiórki kokosowe lub płatki migdałowe
 • tortownica o wysokich bokach i średnicy 26 cm.
 • odrobina masła

ETAPY PRZYGOTOWANIA:

 1. Biszkopty z jednego opakowania łamiemy (nie kruszymy) i wykładamy nimi spód wysmarowanej masłem tortownicy, biszkoptami z drugiego opakowania wykładamy bok tortownicy.
 2. Żelatynę rozpuszczamy w niewielkiej ilości gorącej wody (dokładnie). Śmietankę ubijamy na sztywno z zagęstnikiem. Dodajemy jogurt, ubijamy jeszcze chwilę, wlewamy żelatynę i wsypujemy skórkę z cytryny, cukier i cukier waniliowy, ubijamy minutę. Wylewamy na biszkopty (masa ma dostać się między biszkopty, połączyć się z nimi). Zostawiamy do stężenia. Tężenie mas przyśpieszam, przez wstawienie chłodnego(!) ciasta na parę minut do zamrażarki.
 3. Truskawki obieramy z szypułek, płuczemy dokładnie, osączamy. Układamy okręgami na zastygniętej masie śmietanowo jogurtowej. Galaretki przygotowujemy według przepisu na opakowaniu, odstawiamy do przestygnięcia, tężejącymi zalewamy truskawki.
 4. Torcik po ściągnięciu boku tortownicy, dekorujemy bitą śmietaną, a bitą śmietanę posypujemy wiórkami kokosowymi lub płatkami migdałów . Smacznego!

Jeśli biszkopty, którymi wykładaliśmy boki, będą za wysokie, wystarczy po zastygnięciu galaretki ściąć je.

Data dodania: 4.11.2017 przez adminstrator